I purchased thirty notebooks for my 4th grade classroom. Thirty-five cents per notebook! Wow! The notebooks are excellent qualitya dn staff encouraged me to come back and buy another batch of 30. I did. There was a limit of thirty per visit. Our classroom is up and running and my students have the tools they need.